Шкільні екскурсії – як зробити їх цікавими і безпечними

Нарешті!!! З великими зусиллями  організувалися, владнали організаційні питання і ї-д-е-м-о!!! Але часто під час відпочинку дітям «нудно», «не цікаво», «а чи ще довго?» і т.д. Давайте спробуємо розібиратися  «що не так»!  Де і які допустили помилки і що маємо робити в майбутньому щоб їх уникнути?

На моє глибоке переконання, найбільш типовими помилками, які суттєво впливають на сам факт здійснення екскурсії і її якість є:

1. Програма і формат відпочинку визначається організаторами (турфірмами або вчителями) – так простіше, не залишаючи при цьому учням  вибору. Бажано щоб у визначенні куди їхати, що дивитися і що там робити учні приймали найактивнішу участь. Адже кінцеві замовники це вони і їхні батьки, бо вони платять за це все гроші. Відповідно – за свої гроші мають мати те що вони (діти плюс батьки) хочуть.

2. Бажання їхати маленькими групами, а це найдорожчий варіант;

3. Економлять на кваліфікації екскурсовода – а це настрій під час екскурсії і відпочинку взагалі;

4. Працюють із неперевіреними і сумнівними перевізниками (бо так теж дешевше);

5. Не підготовлені діти їдуть відразу на великі віддалі, тому під час поїздки, їм «нудно» і «чи довго ще їхати?» і як наслідок – частіше спрацьовує фактор «захитування», хоч перед цим хотіли їхати чим далі. Звичайно це тісно пов’язано і з кваліфікацією гіда та перевізника але…

6. В дитячій групі багато дорослих. В такій ситуації вчитель часто позбавлений можливості зробити учневі зауваження, бо рядом знаходяться батьки які не завжди реагують на порушення дисципліни їхніми дітьми.

7. Організатори заходу часто обмежуються бесідами про екскурсію лише з дітьми в класах. І вже по факту їх повідомлення про розмову дома приймають рішення про поїздку. Це добре, але цього в сучасних умовах мало! Потрібно більш переконливо говорити з батьками, адже завжди останнє слово не за дитиною а за батьками. Впевнений, що є мало батьків, які залишать дитину в дома чи на вулиці, коли цілий клас їде на екскурсію. Я знаю безліч фактів, коли саме такий підхід із неможливого робив можливе і захід мав фантастичний успіх. В результаті задоволені всі – діти, батьки і вчителі.

8. Не економте на умовах проживання. Важлива складова будь-якої кілька-денної подорожі – розміщення дітей в готелях, турбазах чи інших закладах для ночівлі.  Де би дитина на протязі дня не була, що би не бачила, а нічліг має бути в комфортних умовах – це одна із найважливіших запорук успіху! Важливо пам’ятати про це і найкращим способом реалізації цього правила стане бронювання номерів для ночівлі в перевірених місцях.

9. Занадто багато їжі в дорозі. Досить часто батьки,збираючи дітей в дорогу дають продуктів більше, ніж ті реально можуть з’їсти. Під час поїздки в автобусі ідеальним варіантом будуть готові набори із сухофруктів, води та інших продуктів, зберігання яких не потребує певних умов і температур. Повноцінні прийоми їжі краще здійснювати в знову ж таки в перевірених кафе або їдальні.

10. При багатоденних подорожах детально не плануються вечірні розваги в місцях нічлігу. Якщо цього не робити – діти самі шукають собі розваг і частото плід їхніх фантазій далеко не ідеальний, що пов’язано із не потрібними ризиками. Бажано програми вечірніх розваг обговорити з ними під час підготовки заходу. Щоб діти самі пропонували бажаний для них відпочинок і активно брали участь у його підготовці та проведенні. Тоді це буде їм цікаво ! Ми пропонуємо під час наших турів дискотеки, вечори біля багаття, карооке і т.д. і це, як правило, на вартість туру не впливає.

Долучайтесь до обговорення! Давайте свої пропозиції і рекомендації, адже від нашої позиції залежить успіх, а в кінцевій меті якість життя наших дітей ! Щиро надіюся на Вашу дискусію з цих питань, адже Ваш досвід – це велика складова нашого спільного успіху.

Довідки і консультації з питань організації дитячих екскурсій, які ми готові  можна одержати за тел: 067-289-20-61.

При потребі ми готові організувати для Вас і Ваших вихованців відпочинок  незалежно від місця Вашого проживання.

Більше на сайті: www.skarby-tur.com.ua

Не відкладайте життя на завтра!!!

Василь Дука,  директор т/а «Скарби-тур»