Кам’янець-Подільський за один день

одноденна програма сімейного відпочинку та екскурсій організованих груп школярів

Анонс туру

Тур: Кам’янець-Подільський за один день

Про поїздку:  Запрошуємо доторкнутися до історичної спадщини міста, яке вважається одним із найдавніших і найцікавіших місцем в Україні. Кам’янець-Подільський наче магнітом приваблює до себе гостей. Тут унікальним чином переплелися цінність історичних пам’яток міста-форпосту та окомилуюча природна краса оточуючого  його з усіх боків мальовничого Смотрицького каньйону.  Кам’янець-Подільський часто називають музеєм під відкритим небом, адже тут переплелися культури поколінь багатьох народів.  А фортифікаційний культурний ландшафт Кам’янця перебуває у Попередньому Списку ЮНЕСКО.

Місце збору:

Місце і час виїзду групи на екскурсію погоджується  між замовником та виконавцем послуг

Тривалість поїздки: (1 день)

Вартість програми: погоджується з менеджером

Телефон для запитань: (067) 289 20 61

Заповніть форму, щоб забронювати місце

Вкажіть дату поїздки. Доступні дати вказані нижче в календарі поїздок.

Календар поїздок для збірних груп
(дати поїздок організованих груп визначаються додатково при замовленні туру)

 

Дати подорожей 2023 погоджуються з менеджером

У вартість поїздки включаємо:

Транспортні послуги по екскурсійному маршруту;

- Страхування на час подорожі;

- Вхідні квитки на оглядові об'єкти;

- Екскурсійний супровід туристичної програми;

- Комплексний обід.

У вартість поїздки не включаємо:

-особисті витрати

Програма подорожі

Для організованих груп:  місце і час виїзду групи на екскурсію погоджується  між замовником та виконавцем послуг
Для збірних груп: місце і час виїзду групи на екскурсію уточнюється у менеджера. Послідуючі проміжні підсадки здійснюються на АС в населених пунктах по маршруту руху автобуса у погоджений із менеджером  час відправлення.

– Збір групи в погодженому з менеджером місці.
Виїзд на відпочинок

Під час руху автобуса -  екскурсійний супровід гіда по маршруту

Знайомство з Кам-Подільським розпочнемо із його західної сторони,  з того місця, де проходив давній історичний шлях до Кам'янця - з Підзамча, точніше з т.з. Нового замку.  Звідси можна легко зрозуміти суть Кам-Подільського, як оборонного форпосту, побачити старе місто із незвичного і водночас дуже гарного ракурсу.
Бастіонного типу Нова фортеця  збудована в XVII столітті, в час масового використання гармат та пороху, щоб ядра просто грузли в його високих земляних валах, не шкодячи основним конструкціям фортифікаційних укріплень. Форпост дістав назву горнверк, що з німецької перекладається як рогате укріплення(складається з двох напівбастіонів, з'єднаних куртиною, внаслідок чого споруда отримувала вигляд ріг) і впродовж 17-18 ст. служив головною артилерійською позицією міста.

Стара фортеця являє собою систему напівпідземних коридорів, казарм, валів та два бастіони висотою 16 м. Вони оточені ровом й облицьовані каменем. Фортеця оточена каньйоном, унизу якого протікає річка Смотрич, яка петлею огинає острів, створюючи неймовірні краєвиди. Саме завдяки такому вигідному розташуванню Кам’янець-Подільську фортецю прийнято вважати однією з найбільш неприступних тогочасних форпостів. Легенда розповідає, що саме такою її побачив турецький хан Осман у 1621 р., коли підійшовши до мурів Кам’янця, запитав у місцевих: «Хто збудував це місто?». «Сам Аллах», – почув він у відповідь. «То най Аллах його і здобуває!», – відповів турок і розвернув своє військо. Однак, у 1672 р. турецькі війська підірвали бочками з порохом один з валів і прорвали таким чином оборону.
Завдяки унікальній історії стіни замку можна побачити в багатьох фільмах, серед яких «Той, хто пройшов крізь вогонь», «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Тарас Бульба» та ін.
Сьогодні ми в супроводі цікавих розповідей прогероїчні сторінки історії цього непересічного форпосту, легенди та просто цікаві події познайомимося із численними її вежами та підземеллями, відвідаєм у в’язниці Подільського Робін Гуда – народного месника Устима Кармелюка, піднімемося загадковими, оповитими легендами та розповідями дерев’яними східцями веж Рожанка та Лянцокоронська,  оглядовий майданчик, а в підземеллі Нової Західної вежі побачимо виставку зброї, дізнаємося навіщо будівничі фортеці замуровували в стіни ядра та багато ін.  І, звичайно, фото, фото, фото…. від яких тут втриматися просто не можливо.

 

Турецький (Замковий) міст -  найзагадковіша споруда Кам'янця-Подільського - нині являє собою суцільний кам'яний мур завдовжки 88 м, з'єднуючи Старий замок з містом і є сполучним перешийком між Старим містом, розташованим в своєрідній петлі Смотрича, і “великою землею”. По суті саме Кам’янець-Подільська фортеця і була споруджена для захисту Турецького мосту. У XVI столітті міст був дерев’яним, на кам’яних опорах, а в часі турецького поневолення був обмурований тесаним каменем, від чого і дістав ще одну назву – «турецький». Численні легенди, цікаві факти та перекази в поєднанні із неймовірними краєвидам, що відкриваються з обох сторін єдиного в світі мосу, що побудований уздовж течії ріки. По обидва боки Замкового мосту, впритул до його бічних мурів, в 19 ст. було споруджено муровані сходи, якими можна спуститися в каньйон, продовжуючи мандрівку мальовничим берегом Смотрича, який в давнину називали "долиною".

Смотрицький каньйон – геологічна пам’ятка природи державного значення, що належить до національного природного парку «Подільські Товтри». Каньйон утворений течією річки Смотрич, тут є багато сезонних та постійних водоспадів. На схилах каньйону можна побачити унікальні силурійські вапняки, залишки давніх коралових рифів. Кращого місця для фото просто не знайти. Під час подорожі каньйоном ми оглянемо єдиний в Кам-Подільському дерев’яний храм Воздвиження Чесного Хреста (1799р)., яка разом Із дерев'яною двоярусною дзвіницею утворює чудовий ансамбль подільської народної дерев'яної архітектури.

З іншого боку Замкового мосту є водоспад, добре видно вежу Захаржевського, яка відома як «Башта на Броді» та залишки Барбакану з унікальною Наскельною вежею. А ще дізнаємося про унікальну роль Польської брами та як Барбакан, Надбрамна та Наскельна башти перетвоювалися на пастку для ворога.

Дорога, що з'єднує замок з містом, як і в давнину, називається Замковою (в кінці 19 ст. - Старобульварна). На самому початку Замкової вулиці побудовані Міська брама та Вірменський бастіон

 

- костел Тринітарів

Чернечий орден Тринітарів з'явилися в Кам'янці-Подільському в 1699 році,  одразу після звільнення міста і краю від турецького панування . На нього покладалася проблема викупу бранців з турецької неволі. Ніби підкреслюючи це на фронтоні, по обидва боки від скульптури Ісуса Христа ми бачимо  як невільники розривають ланцюги, що сковують їм руки а в центрі фронтону - "всевидяче око". Брама прикрашена скульптурами засновників тринітарськго чернечого ордену: Яна з Мати і Фелікса Валуа. Сьогодні це діючий храм Св. Йосафата УГКЦ. В інтер'єрі костьолу зберігся головний вівтар з місцевого чорного каменю, а також шість бічних вівтарів, прикрашених шляхетськими гербами, картушами та маскаронами і є цікавим не тільки з історичної точки зору.

Музей мініатюр "Замки України"
https://www.youtube.com/watch?v=um6BYwjpQhk

Музей мініатюр "Замки України"  це 21 точна копія в мініатюрі самих відомих середньовічних замки та аристократичних палаців.

А ще пройдемося вул.Старобульварною і дізнаємось за що її колись називали «п’яною», почуємо багато цікавого та зробимо безліч цікавих фото.

 

Майдан Вірменський ринок.

У назвах цього місця знайшли відображення цілі етапні події в історії міста: спочатку - Вірменський Ринок, у 19 ст. - площа Соборна, Губернаторська, Миколаївська, Плацпарадна, у 20 ст. - Червона, Троцького та Радянська. І лише в 1990 році площі повернуто давню назву - Вірменський Ринок. Саме тут, разом з іншим, подивимось де був палац легендарного коменданта фортеці Яна де Вітте, з’ясуємо як з родиною де Вітте тісно пов’язана романтична історія будівництва Софіївського парку в Умані, побачимо будинок в якому у червні-листопаді 1919 року, під час перебування у Кам'янці уряду УНР діяло Міністерство військових справ на чолі із Симоном Петлюрою, колишнє приміщення духовної семінарії (сьогодні картинна галерея) в якій навчалися Михайло Достоєвський, Стефан Руданський, Микола Леонтович та інші відомі особистості.

Домініканський костел

Над центральною частиною старовинного середмістя велично знімається в гору вежа-дзвінниця  оповитого легендами однонавного костелу св.Миколая  чернечого ордену св.Домініка. Після пожежі 1420 р. костел було розбудовано на захід, поставлено нову вежу-дзвіницю перед головною навою. Його тогочасна архітектура була готичною.

Площа Польський Ринок.

Тут,  поруч із визначними архітектурними спорудами середини 17 століття, можна побачити і ресторанчики, і сцену для проведення концертів, і сувенірне містечко, і кав'ярні, і магазини. Однак головними архітектурними перлинами цього майдану є Вірменський колодязь і польська ратуша. Почуємо легенди про походження назви криниці, її долю і сподівання тодішніх жителів міста. Польська ратуша, яка є класичним зразком архітектури середини 18 століття. Головна  окраса будівлі –вежа, вершину якої увінчує герб Кам-Подільського. Посеред площі встановлено пам’ятник сучасному туристу, а ліворуч – сонячний годинник.

За традицією середньовічного містобудування в північно-західному куті майдану знаходився Кафедральний костьол Святих Апостолів Петра і Павла перед яким,  на початку Татарської вулиці знаходиться Тріумфальна брама, яка побудована в 1781 році на честь візиту до костелу польського короля Станіслава Августа, а з правого боку, на стіні брами є хрест, який за переказами туристів – сприяє здійсненню бажань.

Далі, за Тріумфальною брамою височить монументальна споруда головного католицького храму Подільського єпископства, відвідуючи який майже ніхто не може залишитися байдужим до величі цієї святині. Спочатку дерев’яний (1370р), потім, пізніше в XVст - кам’яний, і лиш в 1648р набуває сьогоднішнього вигляду. Святиня пережила не тільки турецьке поневолення але і більшовицьке знущання і приниження. Після арки нас зустрічає унікальна фігура «сумуючого» Ісуса, який ніби нагадує кожному з нас, що багатостраждальний Кам’янець пам’ятає уроки історії.

Сам храм вражає своєю величчю. Дух бароко особливо відчутний в пресбітерії, домінантою якого є вівтар в ім'я Святих Апостолів Петра і Павла, вражає майстерним виконанням декору дубовий бар'єр (романіка), що відділяє пресбітерій від головної нави
та орган австрійської фірми "Карл-Гессе", який  складається з 972 трубок,
а у пресбітерії - кольорові вітражі.

Вражає привезений сюди в 1938р. надгробок юній красуні Лаурі Пшездецькій роботи відомого скульптора, професора Петербурзької академії мистецтв Віктора Бродського. Пам'ятник виготовлений з білого карарського мармуру. На античному ложі спляча молода дівчина, і лише купідон біля її ніг, з опущеним додолу смолоскипом є свідченням її згаслого життя. Пам'ятник - одна з найкращих робіт Бродського.

У криптах костелу поховані: Єжи Володийовський; єпископи Миколай і Ян Дембовські, Роман Сєраковський, Францішек Мацкевич, Миколай Гурський; комендант фортеці Ян де Вітте та інші відомі і шановані в історії не тільки Кам-Подільського особистості.

Прооходимо Троїцький майдан. Праворуч майже половину квартала займає садиба Свято-Троїцького монастиря. Головний храм монастиря - церкву Св. Трійці деякі дослідники вважають найдавнішою з церков Кам'янця і вже існувала за часів Коріатовичів. Святиня була зруйнована в 1930-ті роки і повністю розібрана, а келії монастиря використовувалися як гуртожиток радгоспу-технікуму. У 1990 році Троїцька церква була передана греко-католицьким ченцям Чину святого Василя Великого, які у 1995 році розпочали відновлення храму, Відновлений храм освячено 10 липня 2010 року.

 

На протилежному боці вулиці знаходяться два будинки, об'єднані проїздом. Над цим будинком по вул. Зарванській, колись висіла вивіска "Гранд-Отель", який до сьогодні зберігає таємниці життя окремих місцевих мешканців.

З Троїцького майдану, через вул. Зарванську проглядається Вежа Баторія з Вітряними воротами. Вона в плані має форму підкови. Вхід розташований з боку південного фасаду. В архітектурі вежі збереглися елементи декору, виконані з білого каменю: вінчаючий карниз, віконні і дверні обрамлення. Цікавий інтер'єр створюють внутрішні стіни з арочними проходами. Вітряна брама суцільним кам'яним муром з'єднувалась з Турецьким бастіоном і є частиною комплексу Польських воріт — одного з трьох в'їздів до Старого міста. У XVII столітті вежа була відремонтована ремісничим цехом кушнірів, після чого її стали називати також Кушнірською. За бажанням ми можемо до неї підійти ближче і детальніше поговорити про найбільшу вежу Кам.-Подільського.

Новопланівський міст висотою 38 та довжиною 136 метрів побудовано в другій половині 19 ст. щоб з'єднати Старе місто з його новою територією, так званим Новим планом. Головними елементами конструкції мосту стали: шість опор, дерев'яна підкісна система і перекриття у вигляді балок та настилу.

Саме від Новопланівського мосту бере початок найстаріша вулиця Нового міста - вул. Князів Коріатовичів. На її початку, ліворуч розташувався природний парк "Лебединое озеро", який має особливу романтичну атмосферу

А праворуч, простягся засаджений дубом, липою і кленом тінистий лісопарк, а самі будинки відступили до високого схилу. Саме тут розміщено відомий не тільки в Кам-Подільському парк атракціонів.

Ботанічний сад Подільського державного аграрно-технічного університету
Загальна площа ботанічного саду складає 16,81га. Особливу цінність представляють в колекції тропічних та субтропічних рослин пальми (фінік лісовий, хамеропс низький, вашингтонія могутня), вік яких більше як 80 років. Прикрасою оранжереї є монстера делікатесна, араукарія висока, банан райський, фікус повзучий та багато інших екзотичних рослин. Із числа колекції саду до Червоної книги України занесено 26 видів, з них 6 видів дендрофлори і 20 видів трав”янистих рослин. Ну а про естетичну насолоду від краєвидів і гарний настрій і годі говорити.

Зоопарк

Маленький зоопарк в Кам'янці-Подільському вважається найменшим на території України, адже його загальна площа становить всього 1,57 га. І незважаючи на його розміри, тут міститься велика різноманітність тварин, птахів і риб.

Халабуда - це великий розважальний центр для дітей в м. Кам'янець-Подільський. Тут Ви зможете здітьми легко провести кілька годин, або відсвяткувати дитяче день народження.

https://www.youtube.com/watch?v=js-PS5AxIfI

 

Повернення групи до дому.

Сподобалася програма?! І ви ще роздумуєте?
Не відкладайте життя на завтра!!!
Тисніть внизу "Забронювати тур"!

 

 

Транспорт

Neoplan 116 - зручний та комфортабельний автобус туристичного класу від відомого німецького виробника на 52 місць.

 

Neoplan 316 - зручний та комфортабельний автобус туристичного класу від відомого німецького виробника на 37 місця.

Mercedes - Benz Sprinter 316 - оригінальний туристичний мікроавтобус на 20 посадочних місць підвищеної комфортності з кліматконтролем.

Volkswagen Passat B8

- зручний, сучасний та комфортабельний автомобіль преміум класу від відомого німецького виробника на 4 місця.

Відповіді на запитання, які часто задаються

Чим їхатимемо?

-  Комфортабельним автотранспортом  у залежності від кількості учасників, перевезення.

 

Чи будемо ми зупинятися біля магазинів протягом мандрівки ?

-  Так,  але не більше двох разів на день.

Де можна харчуватися?

-  Можна замовити харчування (і це дуже зручно!) так, щоб воно було включено в програму відпочинку. Крім того ми будемо мати зупинки де можна буде поїсти те що Ви візьмете з собою в дорогу.

 Чи підберете нас на шляху руху автобуса?

- Так, але погодження деталей з нами після завершення бронювання обов’язкове!

Чи працюєте з дитячими групами і чи маєте на то дозволи?

Більше половини наших туристів - організовані дитячі  групи. Ми маємо 100% всі необхідні ліцензії і документи, крім того на кожне перевезення дитячих груп виготовляємо додатково всі необхідні документи.

Яка вартість екскурсій для організованих груп?

Вартість екскурсій для організованих груп залежить від величини групи і місця Вашого проживання. Тому телефонуйте 067-289-20-61, або напишіть Ваш тел. – ми перетелефонуємо і вирішимо всі питання.

  Що робимо у разі  штормового попередження, дощу чи шквального вітру? 

-  Відпочиваємо по програмі, заради цього ми і зібралися. Як виключення  - при забороні пересувань по певній місцевості рятівною службою МНС (життя і здоров’я дорожче за все!!!) приймаємо рішення на місці і, по можливості, робимо безпечну екскурсію.

Чи є якісь вікові обмеження та по стану здоров’я?

  • Діти шкільного віку відпочивають виключно у супроводі дорослих (батьки, або інші, які будуть за ними дивитися);
  • Верхня вікова межа практично відсутня. Досить часто на екскурсію їдуть літні люди, яким вже є по 80 та більше років.
  • Що до обмеження за станом здоров’я то має вирішувати Ваш сімейний, або лікуючий лікар(якщо є потреба – обов’язково проконсультуйтеся!)

У якому випадку не діє страхівка від нещасних випадків?-

-  Страхівка від нещасних випадків не діє у випадку надання недостовірної або не повної  інформації від особи яка бронює тур, а також заповнена інформація не Українською мовою.

Чи потрібно повідомляти про оплату за тур, та куди?-

- Так, обов`язково на Viber: +38067-289-20-61

Потрібно написати:

  • прізвище на яке бронювали тур;
  • числа поїздки;
  • суму оплати; бажано скинути скріншот квитанції про оплату.

Чи допоможем ми перепродати місця, які придбали але не получається поїхати в тур?

-  Так, можете, але обов’язково повідомте нас про зміну учасників поїздки.

Чи повертаєте кошти при неможливості поїхати?

  • Так, 70% - за два тижні до дати завершення бронювання;
  • 50% - за тиждень до дати завершення бронювання;
  • 20% - після завершення бронювання, але пізніше ніж за один тиждень до початку туру;
  • У всіх інших випадках Ви можете самостійно продати місця друзям, або знайомим, повідомивши нас про це.

Чи є знижки для дітей?

-  Діти до 4 років безоплатно - за умови супроводу двох дорослих та без надання додаткового спального місця та місця в автобусі.

Насиченість програми не буде тяжкою дитині чи людині похилого віку?

-  Все залежить від активності дитини чи людини похилого віку. Програма не є обв’язковою до виконання, тому Ви зможете самі, або скориставши поради гіда, відпочити в автобусі або замінити атракцію на посильну (за наявності такої), обов’язово повідомивши про це супроводжуючого групи.

Як відбувається посадка в транспортному засобі?

- Посадка відбувається відповідно до порядку куплених Вами місць на поїздку, не залежно від місця і часу посадки. Наприклад: Ви бронювали місця і в списку Ваші місця: 5 та 6 ; відповідно й ці місця закріплюються за Вами в транспортному засобі.

Ми оплатили поїздку на сайті, чи потрібно ще бронювати місця?

-  Так, бронювання є обов’язковим - без нього оплата не дійсна.

Якою мовою відбувається бронювання на сайті?

-  Виключно  мовою спілкування на сайті, в противному разі воно (бронювання)  вважається не дійсним.